Spotkanie Oliwkowiczów we wrześniu 2011

Zapraszam do dyskusji na temat kolejnego spotkania Warszawskiej Grupy Czarnej Oliwki. Pierwszy poniedziałek miesiąca wypada tym razem 5-go września. Czy macie ochotę na tradycyjne spotkanie w restauracji czy może piknikowe pożegnanie lata na zielonej trawce w któryś ze zbliżających się weekendów? A może na jedno i drugie? Na początek września planowany jest kolejny piknik Durszlaka – możemy dołączyć do niego lub ewentualnie zorganizować w innym terminie własny. Do restauracji też warto się wybrać, bo na kulinarnej mapie Warszawy powstało trochę nowych miejsc.

Reklamy

40 thoughts on “Spotkanie Oliwkowiczów we wrześniu 2011

 1. Witam wszystkich., Śledzę cały czas wasze rozmowy, ale będąc świadomy
  na ciele i umyśle nie biorę w nich udziału z przyczyn oczywistych. Kibicowanie
  wam też jest zajęciem ciekawym. Co do nas , to powrót przewidujemy pod
  koniec września, chyba, żeby się coś po drodze zmieniło. Tak więc w dalszym
  ciągu was dopingujemy w zaszczytnej idei poszukiwania znakomitych
  przybytków gastronomii, pozdrawiamy i do zobaczenia w trochę późnbiejszym
  terminie. Pzdr dla wszystkich xfenixy

 2. Pytam, bo myślałam czy by może w końcu udało się przeprowadzić jakąś imprezkę tarasową z Wami 😉 Pogoda wreszcie zaczyna być letnia, więc jeśli pod koniec września nie przyjdzie zima to może damy radę? A póki co, na początek miesiąca możemy spotkać się w restauracji. Co o tym myślicie?

 3. Mambo, jestem za 🙂 Chętnie wybiorę się z Wami 5-go do restauracji – mam nadzieję, że uda się uzbierać kilka osób, a jeśli pogoda pozwoli i zechcesz nas zaprosić, fajnie byłoby zakończyć lato imprezą tarasową u Ciebie pod koniec września.

 4. Jadąc ostatnio ul. Marszałkowską, wypatrzyłam nową restaurację – Browar Grill de Brasil. Lokal jest 2-poziomowy i w środku było mnóstwo ludzi. Magnesem jest zapewne świeżo warzone piwo. W ofercie także grill churrasco – czyli mięsa grillowane na szpadach.

  http://www.browardebrasil.pl/

  Pozwolę sobie zapoczątkować listę chętnych na spotkanie w dn. 5-go września:

  1. Black-Mamba
  2. Hania-Kasia
  3. ………………. ?

  Czy ktoś jeszcze jest chętny?

 5. Ustaliłyśmy z Mambą, że w najbliższy poniedziałek, tj. 5-go września spotykamy się w restauracji brazylijskiej przy Marszałkowskiej. Godzina spotkania 17.30.Szczegóły nt. restauracji na stronie:

  http://www.browardebrasil.pl/

  Będzie także Lucy. Jakby ktoś chciał jeszcze dołączyć, dajce znać na stronie, mailem lub telefonicznie.

  1. Black-Mamba
  2. Hania-Kasia
  3. Lucy
  4. …….. ?

 6. Haniu, przepraszam, że tak kręcę, ale w tym tygodniu zostańmy jednak przy starej godzinie czyli 19-tej, a nawet 19:30. Wytłumaczę się na spotkaniu 😉

 7. Witajcie,
  miałam nadzieję, że juz w tym miesiącu uda nam się spotkać, ale znowu Wenecjanie weszli w paradę. A na brazylijskie mięsko tez mam szalona ochotę:-(
  Na marginesie zauważam,że impreza dzialkowa, na którą zapraszałam w lipcu, odbyła się mimo deszczu i nie było tak źle. Na razie nie mam pary na nasępną, niestety…
  Pozdrawiam i piszę się na 3 października!

 8. Ok, Mambo, w takim razie zostajemy przy zwyczajowej godzinie.

  Małgosiu, wiemy, że impreza się odbyła – Krysia zdała nam relację na poprzednim spotkaniu. Żałuję, że nie mogłabym być u Ciebie.

  A może przełożyć spotkanie na pierwszy czwartek miesiąca, skoro na poniedziałek jest na razie mało chętnych. Może i Małgosia mogłaby dołączyć i jeszcze ktoś może by się namyślił. Co Wy na to? Mnie jest bez różnicy, jaki to będzie dzień.

 9. Mnie też bez różnicy, a jeśli miało by to zwiększyć frekwencję to jak najbardziej tak 😉
  P.S. Też żałuję tej działki, ale akurat w tym terminie byłam na 2 tyg. urlopie ;p

 10. W takim razie wywołujemy hasło: spotkanie przy brazylijskim grillu w dniu 08.09.11 (czwartek) i prosimy o opinie pozostałych i ewentualne dopisanie się do listy chętnych.

  Może uda się nam jakoś nadrobić tę działkę jeszcze we wrześniu w innym miejscu, jeśli pogoda dopisze. Ostatnio widziałam np. ludzi piknikujących przy ogniskach na plażach nad Wisłą – na wysokości Saskiej Kępy a także w pobliżu Mostu Poniatowskiego. Może to byłby fajny pomysł na piknik grupowy.

 11. Bardzo ucieszyła mnie propozycja zmiany terminu najbliższego spotkania.Poza tym dwie znajome mi osoby wykazały zainteresowanie dołączenia do grona „Oliwkowiczów” i chętnie wezmą udział w tej czwartowej „biesiadzie”.Jeżeli ten dzień został zaakceptowany to będzie mi miło zobaczyć się z Wami i skosztować brazylijskiej kuchni.
  Pozdrawiam.

 12. Krystyno, na razie nie wiemy jeszcze, co myślą o zmianie terminu Lucy i Małgosia. Jeśli nie zajrzą dziś na stronę, zadzwonię do nich wieczorem i zapytam, czy termin czwartkowy im odpowiada. Jeśli by nie odpowiadał, postaramy się wybrać wspólnie taki termin, który będzie pasował wszystkim zainteresowanym. Na poniedziałek było mało chętnych i warto byłoby przełożyć spotkanie na dzień, w którym będzie większa frekwencja.

  Bardzo się cieszę z zainteresowania nowych osób dołączeniem do grupy.

 13. Lucy i Małgosia także zaaprobowały termin czwartkowy, tak więc wychodzi na to, że spotykamy się w czwartek. Proponuję, abyśmy zostali przy zwyczajowej godzinie 19-tej, aby wszyscy zdążyli dojechać.

 14. Bardzo cieszyłam się na najbliższe czwartkowe spotkanie , ale niestety w terminarzu dostrzegłam kolizje i muszę wywiązać się z wcześniej zaplanowanego obowiązku.Tym bardziej jest mi przykro , że miały dołączyć do „Oliwkowiczów” dwie nowe osoby.Mam nadzieję , ze jeszcze we wrześniu się zobaczymy.Pozdrawiam Was serdecznie i życzę udanego wieczoru.

 15. Strasznie szkoda, Krystyno, że nie uda Ci się przyjść. Już chyba nie będziemy przekaładać terminu po raz kolejny, bo znowu coś komuś wypadnie i nie wiadomo, kiedy udałoby się nam spotkać.

  W międzyczasie zrobiłam rezerwację na czwartek, na godz. 19. Już się nastawiałam na spotkanie w ten dzień i nie mogę się doczekać. Do zobaczenia!

 16. Myślę, że i my się dołączymy 😉
  Dawno sie nie widzieliśmy.

  A więc:

  1. Black-Mamba
  2. Hania-Kasia
  3. Lucy
  4. Małgosia
  5. Iwona + 6. Andyk
  7. …….. ?

 17. Moi drodzy, ja niestety mam dzisiaj wielki fuck’up w pracy i nie zanosi się na to żeby wyszła przed 20-tą, więc z przykrością muszę odpuścić dzisiejszą oliwkę. Tym bardziej mi szkoda, bo naprawdę się nastawiłam na te brazylijskie mięska, a tu taka padaczka 😐

 18. Ja też niestety nie wiem czy się pojawię, mam intensywny wyjazdowy tydzień i specjalnie zrobiłam sobie na czwartek przerwę, ale na tyle się zdążyłam do wczoraj przewietrzyć, że mi podskoczyła gwałtownie temperatura. Ale jeśli się lepiej poczuję do wieczora, to oczywiście skuszę się na brazylijskie przysmaki 🙂

 19. To już sama nie wiem, co w tej sytuacji zrobić, skoro kilka osób się wykruszyło z dzisiejszego terminu – czy idziemy w takim składzie, jaki się zadeklarował na dziś, czyli w 5 osób, czy może przenosimy spotkanie na przyszły tydzień z nadzieją, że Mamba, Lucy, Krysia i jej znajomi do nas dołączą.

 20. Coś z liczeniem jestem na bakier 🙂 Wychodzi na to, że na dziś na 100% deklarują się 4 osoby. Może miałoby sens przenieść jednak spotkanie na przyszły tydzień, kiedy zbierze się więcej osób. Dla mnie termin jest bez różnicy – mogę i dziś i w przyszłym tygodniu – jakby co, chętnie poczekam do późniejszego terminu, kiedy więcej osób będzie mogło.

 21. Skonsultowałam się telefonicznie z Andykiem i Małgosią i także są zdania, że skoro na dziś jest mało chętnych, warto byłoby przełożyć spotkanie na następny poniedziałek. Tak więc przekładamy spotkanie na ten termin, ale proponuję, aby było to już ostatnie przekładanie – spotkamy się w takim gronie osób, które będą chciały i mogły w tym terminie przyjść.

 22. Poniedziałek może? Powinnam wydobrzeć do tego czasu. Potem muszę nadrobić jutrzejszą odwołaną delegację i ciężko mi się deklarować 😦

 23. Już zmieniłam rezerwację na poniedziałek. Mam nadzieję, że uda nam się zebrać w większym gronie. Andykowie, Małgosia i ja też jesteśmy chętni na poniedziałek. Fajnie byłoby, gdyby Krysi i jej znajomym udało się do nas dołączyć.

 24. Witajcie,
  pozwoliłam sobie zaprosić 2 kolegów na poniedziałek – jeden przyjdzie, a drugi nie wiadomo. W związku z tym lista będzie taka?:
  1. Black-Mamba
  2. Hania-Kasia
  3. Lucy
  4.Małgosia
  5. Iwona + 6. Andyk
  7. Witek
  8. Robert?
  …….. ?

  A co z Krysią? W poniedziałek chyba może?
  Do zobaczenia jutro

 25. Lucy jeszcze się nie wykurowała i niestety nie będzie jej dziś. Aktualna lista wygląda tak:

  1. Black-Mamba
  2. Hania-Kasia
  3. Małgosia
  4. Iwona + 5. Andyk
  6. Witek
  7. Robert?
  8. Krysia
  …….. ?

 26. Pytanie do wszystkich. Czy ktoś z Was (albo waszych znajomych) jeździ dobrze konno? Organizujemy rajd konny w Bieszczadach na początku października i rozpuszczam wici, więc jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt.

 27. Kilka zdań komentarza z mojej strony na temat lokalu De Brasil i naszego spotkania – zdjęć niestety nie będzie, bo zapomniałam zabrać ze sobą aparatu fotograficznego.

  Ostatecznie dotarło 6 osób – Andykowie, Krysia, Małgosia, ja i nowa koleżanka, której bardzo spodobało się w naszym gronie.

  Spotkanie było bardzo miłe. Jeśli chodzi o samą restaurację i serwowane w niej jedzenie, było nieźle, ale nie rewelacyjnie. Były mocniejsze i słabsze punkty, świeżo przyrządzone i mniej świeże mięsa – np. dało się wyczuć, że żeberka były odgrzewane. Najsłabszym punktem były zbyt małe moce przerobowe grilla – obsługiwały go tylko dwie osoby, które także zajmowały się przynoszeniem szpad z mięsem do stolików i krojeniem go. To zbyt mała obsada w stosunku do dużej liczby gości. Były, co prawda, jeszcze panie kelnerki, które przyjmowały zamówienia, przynosiły napoje i gotowe dania oraz dodatki, jednak i one w pewnym momencie przestały nadążać z obsługą gości, których do tego lokalu przychodzi wielu. Efekt był taki, że czas oczekiwania na kolejne pozycje menu był momentami bardzo długi i czasem musieliśmy się przypominać obsłudze, aby przyniesiono nam zamówione piwo i aby na stole pojawiły się kolejne grillowane mięsa, które, nawiasem mówiąc, nie były rozdzielane zbyt hojnie. Kiedyś byliśmy w restauracji brazylijskiej przy Próżnej i mnie osobiście tamtejszy zestaw churrasco bardziej smakował. Z oferty De Brasil najbardziej przypadł mi do gustu ananas z grilla, który jest serwowany jako ostatni punkt menu churrasco. Świetne było też puree ziemniaczane, niezła zupa z fasoli i wędzonej szynki. Z mięs grillowanych niektóre pozycje były dobre, inne takie sobie. Nieporozumieniem były dodatki w postaci chrzanu, ćwikły i korniszonów, które bardziej pasują do typowo polskich dań, np. golonki, a nie do mięs z grilla w stylu brazylijskim. Muzyka w lokalu zbyt głośna i drażniąca – trzeba było mówić raczej głośno, aby się nawzajem słyszeć. Za całokształ oceniam mniej więcej na 2,5 gwiazdki w skali 1-5, ewentualnie w porywach do 3, jeśli się weźmie pod uwagę warszawskie warunki – poziom i wybór restauracji w naszym mieście pozostawia nieco do życzenia, więc na lokalnym rynku Browar/Grill de Brasil wypada nie najgorzej. Na spotkanie ze znajomymi przy piwku może być, na romantyczną kolację we dwoje czy spotkanie biznesowe raczej nie.

 28. Bardzo dziękuję za miłe spotkanie i dołączam się do opinii „Szefowej” co do samego lokalu i serwowanych w nim potraw.Ananas rzeczywiście był przepyszny ale świetna była także potrawa pod hasłem „kluseczki brazylijskie”.Polecam wszystkim , którzy chcieliby jednak odwiedzić ten lokal.

 29. Właśnie chciałem wspomnieć o kluseczkach, ale mnie uprzedzono. Wspomnę w takim razie o „boczusiu” i udkach kurzęcich, które również były bardzo, bardzo. Szczególnie glazura miodowa na udkach. Mmmmmniam !
  Pozdrawiamy – Iwona i Andyk

 30. wahttps://www.facebook.com/home.php#!/photo.php?fbid=293630133996958&set=o.166903800030827&type=1&theaterrto poczytać Ich wpisy są ciekawe regionalne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s