Plany Oliwkowiczów na wrzesień 2009

Zapraszam do dyskusji na temat planów Oliwkowiczów na wrzesień 2009. Co robimy? Czy aktualny jest wyjazd na dorsze? Czy też organizujemy coś na miejscu?

Reklamy

59 thoughts on “Plany Oliwkowiczów na wrzesień 2009

 1. Rozmawiałam niedawno z Xfenixem. Powiedział, że jeśli grupa dorszowa chciałaby stacjonować w Karwi, to w grę wchodzi pierwszy lub drugi tydzień września, bo potem Xfenixowie mają już coś zaplanowane.

 2. Jakby nie udało się zorganizować wyprawy nad morze, to może wybralibyśmy się na wycieczkę po Wiśle a potem można by posiedzieć przy piwku i jedzonku w lokalu nad Wisłą – byłam niedawno w lokalu na statku przycumowanym nad Wisłą poniżej Starówki (żółty statek) i było fajnie – przyjemnie się tam siedzi z widokiem na Wisłę. Jedzenie też znośne – proste dania z grilla, ale ładnie podane.

  ***

  Niedzielne rejsy z przewodnikiem folklorem praskim
  2009-08-19
  Dzięki współpracy Zarządu Transportu Miejskiego, firmy „POL-AQUA” S.A. oraz Towarzystwa Przyjaciół Warszawy od 9 sierpnia – można odbywać rejs tramwajem wodnym „Wars” jest to okazja nie tylko do podziwiania panoramy miasta i nadwiślańskich krajobrazów, ale także do poszerzenia wiedzy o stolicy i Królowej Polskich Rzek. Uczestnikom rejsów przygrywać będą warszawskie kapele podwórkowe.

  W każdą niedzielę począwszy od 9 sierpnia aż do 27 września podczas dwóch pierwszych rejsów po Wiśle pasażerom tramwaju wodnego „Wars” towarzyszył będzie przewodnik–varsavianista, który opowie o historii miasta i obiektach architektonicznych widocznych z pokładu statku m.in. o warszawskich mostów, także tych, które dopiero powstaną.
  Pierwszy niedzielny kurs z przewodnikiem rozpoczyna się o godzinie 9.00, drugi – o 10.50.

  W kolejne soboty do 28 sierpnia podczas dwóch rejsów (o 12.40 i 14.30) na pokładzie posłuchać można tradycyjnych warszawskich piosenek. 22 sierpnia wystapi Kapela Staśka Wielanka. Koncerty odbywają się w ramach projektu „Warszawa da się lubić”, który jest częścią Festiwalu Sztuki nad Wisłą PRZEMIANY.

  Rejsy odbywają się w ramach linii turystycznych ZTM na trasie: Podzamcze „River Cafe” – most Poniatowskiego – Cypel Czerniakowski – Cytadela – Podzamcze „River Cafe”. Ceny biletów (zgodnie z taryfą linii turystycznych): normalny – 14 zł; ulgowy – 7 zł. Grupy pasażerów, składające się z 3-5 osób mogą skorzystać z biletu grupowego w cenie 30 zł.

  Szczegóły oferty linii turystycznych ZTM na stronie: http://www.ztm.waw.pl

 3. A co z resztą grupy dorszowej? Organizujecie sobie wyjazd? Myślę, że Xfenixowie czekają na wieści od Was, czy mają się Was spodziewać nad morzem na początku września.

  Skoro część osób nie może, bądź nie chce jechać, to może zaproponuję termin 07.09 – pierwszy poniedziałek miesiąca jako datę spotkania restauracyjnego. Ewentualnie można pomyśleć o meze party, którego praktycznie nie było, jeśli byłoby zainteresowanie taką opcją i jeśli ktoś z grupy chciałby nas gościć u siebie. Ja mam we wrześniu 1-szą rocznicę śmierci mojej cioci, w której mieszkaniu teraz mieszkam i będzie to dla mnie refleksyjny czas – niezbyt odpowiedni moment na zrobienie akurat wtedy imprezy u siebie, bo mam jeszcze świeżo w pamięci wydarzenia sprzed roku, ale począwszy od października, chętnie zaproszę do siebie grupę na jakąś imprezę tematyczną.

 4. Ja? Skadże! 🙂
  Ale wyciągam wnioski i szybko się uczę 😉
  Zresztą… lato minęło, a ja zapomniałam pójść na urlop, więc może w końcu uda mi się gdzieś wyjechać. Dlatego wolę nie rezerwować sobie niepotrzebnie terminów…

 5. Zainteresowanie spotkaniami jakby ostatnio mniejsze – mam nadzieję, że tylko z powodu wakacji a nie braku chęci do spotkań oliwkowych.

  Może pozwolę sobie zaproponować odnowienie tradycji wyjść restauracyjnych w pierwszy poniedziałek miesiąca czyli w tym wypadku 7-go września. Czy jest ktoś chętny do wyjścia do restauracji w tym terminie?

  1. Hania-Kasia
  2. …………….. ?

 6. Może Geslerowa na Starówce przy pl. Zamkowy na początku Świętojańskiej-byłem zdziwiony jak zobaczyłem normalne ceny a lubię jej kuchnię np. na pl. Trzech Krzyży czy Kuchnię Artystyczną- a może Kuchnia Artystyczna nie najjemy się za dużo ale będzie pięknie podane i na tarasie z uroczym widokiem w Zamku Ujazdowskim.
  A co do warsztatów to ostatnio zastanawialiśmy się z Tomkiem nad prosiakiem z rożna u mnie albo nad stawami- dodajcie nam sił to może się uda jeszcze tej jesieni.Mówię my ale mam na myśli T. bo jego wkład pracy jak zwykle bedzie największy
  za co jesteśmy mu wszyscy niezmiernie wdzięczni.
  Pz. K

 7. Oczywiście dopisuję się do składu restauracyjnego:

  1. Hania-Kasia
  2. Andyk
  3. szyman
  4. ………………?

  Imprezkę z rożnem mieliśmy więc może spotkanie ogniskowo – kociołkowe ? na jesienne popołudnie jak znalazł. Jedzonko mało finezyjne ale ciekawe. Mnie przy kociołku wracają wspomnienia mazurskich wypraw gdzie co wieczór było ognisko z tym przysmakiem rzecz jasna. Więcej na ten temat w wątku z przed lat:
  http://f.kuchnia.o2.pl/temat.php?id_p=1286

 8. Ooo, bardzo lubię dania z kociołka – miałam okazję ich trochę pojeść na Kielecczyźnie, bo tam się w nich specjalizują. Fajnie byłoby, gdyby udało się zorganizować takie spotkanie.

 9. sobota 17.10 – dania kociołkowo-pasterskie
  w plenerze.
  jak dobrze pójdzie to bym się zjawił wraz z małą kolekcją browarniczą….

 10. Mnie się pomysł także bardzo podoba, tylko gdzie znajdziemy jakiś uroczy zakątek by pobiwakować?
  Jedyne co mi przychodzi do głowy i ma bezpośrednie połączenie z centrum to park w Powsinie, który w październiku będzie już troszkę luźniejszy niż obecnie.
  Jacinto, browary i pojazd? To jakoś nie idzie w parze..
  Jeśli chodzi o moją obecność 7 września to wolę się nie dopisywać, gdyż 5 mam wesele i nie ręczę, że będzie mi dane wrócić do Wawki na poniedziałek.
  Szyman, dzik z rożna faktycznie już był, ale wierz mi, że każdy z wielką chęcią jeszcze raz go popróbuje 😉
  Buziaki, Mambuś.

 11. Mamba dla Ciebie mogę sam „zdziczeć”
  Z prosiakiem jest trochę inna impreza bo piecze się go w całości i zdejmuje do konsumpcji. Nie ma takiego długiego kręcenia roznem i skrawania kawałków mięska. Młodziutki prosiaczek jest rewelacyjny i warto skosztować. Szlaki są przetarte więc taka imprezka jest do zrealizowania. Koszty są porównywalne do spotkania restauracyjnego.

  • Skoro impreza prosiaczkowa jest do zorganizowania, jestem za – dajcie znać o możliwościach gdzie, kiedy i za ile. Organizacja i ustalenia pewnie trochę potrwają. Myślę, że do restauracji warto się wybrać 07.09. tak czy inaczej – niezależnie od prosiaczka, bo dawno nie byliśmy. Trzeba tylko wybrać lokal. Może na Gastronautach namierzymy coś nowego.

  • A ja już widziałam oczyma memi zielonymi całego TIR-a wyładowanego całego browarem :-> Nie kupiłeś ciężarówki…? 😦 Kup. My wszystko wyładujemy.

 12. Andyk, dobry pomysł z Buddhą – jest tam bardzo ładne wnętrze, ceny przystępne, dobra lokalizja, jedynie zastrzeżenie, jakie miałam to, że dania mogłyby być przyprawione bardziej na ostro i bardziej wyraziste w smaku, ale może na życzenie doprawiliby mocniej.

 13. Cześć GRUPO !
  Czy możecie się w 100% zdeklarować kto jest na 100% zainteresowany wyjazdem na dorsza w okolicach 19 września ? Z całym szacunkiem dla akomodacji X.., ale możemy spać pod mostem 🙂 np. we Władysławowie. Napić się po udanych połowach możemy wszędzie. Czyli ja KRISSKISS rzucam wyzwanie dla PRAWDZIWYCH twardzieli.
  Pozdrawiam GRUPĘ.

 14. Mam proposal: 18-19-20 września (pt.sb-niedz). Piątek -dojazd na wieczór do Władysławowa-okolic(np.po wcześniej skończonej pracy), sobota -rejs, niedziela -powrót. Wstępnie dowiedziałam się, że standardowy rejs trwa ok.8-9 godzin, a koszt to ok, 200 zł + nocleg+ inne takie.. Wypływa się o 5-6.00 rano. Zaliczka ok.50 % next week.
  Dużo zależy od pogody. Jak jest > 4 st. Beauforta -nie wypływają. Trzeba na bieżąco śledzić pogodę w Necie. W razie nieodpowiedniej pogody – polowanie przekłada się na next, albo next next week..
  Allora: palec pod budkę…
  1. Tangerinka
  2. KrissKiss
  3….

  • Ja już wcześniej wspominałam, że nie jestem twardzielką – wręcz przeciwnie CYKOR ze mnie i w międzyczasie nic się w tej sprawie nie zmieniło, więc nie deklaruję swojego uczestnictwa w wyprawie dorszowej.

 15. Zakupiłem właśnie prawdziwy kociołek żeliwny i bedzie nadawał się jako zakąska do prosiaka- warzywa, ziemniaki
  i może być 17 IX a miejsce proponuję albo u mnie albo nad stawami 15km- bardzo urokliwe zagospodarowane miejsce 100ha stawów, zapora, park popałacowy, łódka.
  pz.
  K

 16. A może zamiast poniedziałku sobota 5IX. wkleiłem zaproszenie ciekawe jak wyjdzie. wyślę też mailem.
  Piotr Bikont i Sławomir Sierzputowski

  zapraszają

  do Badowa Górnego k. Mszczonowa

  na imprezę Stowarzyszenia Teatralnego Badów

  5 września (sobota)

  w programie:

  godz. 19:00

  spektakl Stowarzyszenia Teatralnego Badów

  Fernando Arrabal

  Architekt i Cesarz Asyrii

  występują:

  Przemysław Dąbrowski i Paweł Pabisiak

  reżyseria:

  Piotr Bikont

  muzyka:

  Cezary Ostrowski

  scenografia:

  Aleksander Janicki

  po spektaklu zapraszamy na kolację

  godz. 21:30

  NADZWYCZAJNY SPEKTAKL GOŚCINNY

  Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu

  Bolesny upadek wartości artystycznych

  tekst i reżyseria:

  Michał Wierzbicki

  występują:

  Zbigniew Antoniewicz

  Szymon Mysłakowski

  Dariusz Sosiński

  Aleksander Janiszewski

  Dr. Cornelnelius Wirokiro

  Wstęp 50 zł.

  W cenę biletu wliczona jest kolacja.

  Śniadania wliczone w cenę noclegu.

  Zainteresowanych noclegiem prosimy o rezerwowanie miejsc

  pod adresem folwark@gmail.com

  lub telefonicznie u Joanny Fidler – 603 664 694

  Alkohole zainteresowani goście przywożą ze sobą.

  • Krystow, swego czasu zachwalałeś wyjazd do Badowa i intryguje mnie, ale w następny weekend mam już zaplanowany wyjazd na działkę, więc ze swojej strony wolałabym pozostać przy spotkaniu w dn. 07.09.

 17. W cenę biletu 50zł wliczona jest kolacja między spektaklami.Wracaliśmy 2-3 w nocy, 50km od centrum Wwy.Ilość miejsc limitowana i trzeba jak najszybciej zarezerwować- czasami brakuje miejsc.

 18. Widać, że jesień zapowiada się bogato i chyba kryzys już mija przynajmniej w WGCO
  Tomek przeczytałem Twój przepis na kociołek i mam takie uwagi- Ślązacy nazywają to pieczonka i dodają do Twojego zestawu/ziemniaki, cebula,kiełbasa, boczek, przyprawy/ jeszcze włoszczyznę w dużej ilości bo z kociołka smakuje wyśmienicie. Przetestowałem to kiedyś w prodziżu i dlatego kupiłem kociołek w GS za 180zł ze śróbą 🙂

 19. cześć twardziele. skoro możecie spać byle gdzie,
  i napić się potem byle, to z całym szacunkiem
  dla twardzieli nie będę się więcej ” narzucał „,
  ze swoją akomodacją, skoro macie w zanadrzu
  lepsze atrakcje. pzdr xfenix

  • Drogi xfeniksie,
   Nie bocz się pliz. Byłoby super spędzić czas u Was.
   Od h-k otrzymaliśmy informację, że tylko 2 pierwsze weekendy września
   jesteście nad morzem. Plany wyjazdu dotyczą 3 weekendu (18-20.09.2009),
   a wtedy już Was tam ma nie być.
   Pozdrawiam
   k

   • Gwoli uzupełnienia do wcześniej podanej informacji nt. dwóch pierwszych weekendów września – wiem od Xfenixów, że ich późniejsza nieobecność nad morzem jest związana ze sprawami rodzinnymi tu na miejscu, dlatego nie mogli zaoferować akomodacji u siebie w późniejszym terminie. Wiem też, że wcześniej organizatorzy akcji dorszowej wspominali Xfenixom o wyprawie nad morze na początku września – takie podobno były wcześniejsze uzgodnienia i ten okres gospodarze brali pod uwagę.

 20. Żeby nie umknęło, zgodnie z powyższą deklaracją Tangerinki & Krissa uzupełniam listę restauracyjną na 7.09:

  1. Hania-Kasia
  2. Andyk
  3. szyman
  4. Tangerinka
  5. Kris Kiss
  6. ………… ???

 21. Na moim blogu hania-kasia.blogspot.com (link po prawej stronie), w temacie „Impreza u Mamby” jest mniej więcej napisane, jak przyrządza się sałatkę w pieczonej pietruszki – jest tam też zdjęcie tej sałatki.

 22. Dzisiejszy wieczór spędziliśmy z Robertem na festiwalu Żydowskim ul Prużna czynne 14-20 i teatr żydowski recital- rewelacja w mailu przesłałem program. we wtorek kantorzy o 20. w synagodze.
  pz. K

 23. Droga Grupo,
  a jak z wypadem do Buddhy w poniedziałek? Tylko 5 osób chętnych czy jeszcze ktoś dołączy? Wnętrza nie są tam duże, więc dobrze byłoby znać liczbę osób z wyprzedzeniem, aby zarezerwować odpowiedni stolik.

 24. Żeby nie umknęło, zgodnie z powyższą deklaracją Tangerinki & Krissa uzupełniam listę restauracyjną na 7.09:

  1. Hania-Kasia
  2. Andyk
  3. szyman
  4. Tangerinka
  5. Kris Kiss
  6.7 Krystow z Kangurem
  X. ………… ???

 25. Haniu,
  Spotykamy się dziś w Galerii Bali na Jasnej, tak?
  Prawdopodobnie dam jednak radę i mam nadzieję, że dostawienie jednego krzesełka nie sprawi większego problemu…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s